wymiary zdjęć Instagram

Głównym celem Gosi Lammers jest pomóc czytelnikom w korzystaniu z Instagrama jako narzędzia do promocji biznesu i realizacji celów. Zainicjowałam #girlbosspl – hashtag dla Girlbosses nastawionych na współpracę. Niektóre z aktywnych linków mogą być linkami afiliacyjnymi, od firm, dzięki którym mogą powstawać nowe artykuły.

Zgodzisz się ze mną, że zdjęcie, grafika czy wideo to pierwsze co Twój odbiorca widzi przeglądając treści na Instagramie. Istnieją różne wymiary zdjęć i wideo; warto je znać, żeby móc je skutecznie wykorzystać na swoim profilu. Zapoznaj się aktualnymi wymiarami zdjęć i wideo na rok 2021!

Aktualne wymiary zdjęć/grafik na Instagramie (feed):

Zdjęcie portretowe: 1080 x 1350 px (format 4:5)

Zdjęcie kwadratowe: 1080 x 1080 px (format 1:1) 

Zdjęcie w poziomie: 1080 x 608 px (format 1.91:1)

wymiary_zdjec_instagram

Aktualne wymiary wideo (feed):

Wideo w poziomie: 1080 x 608 px (format 1.91:1)

Wideo pionowe: 1080 x 1350 px (format 4:5)

wymiary_wideo_instagram

Pozostałe kluczowe wymiary:

  • Wymiary Instastory: 1080 x 1920 px (format 9:16)
  • Zdjęcie profilowe: 360 x 360 px (format 1:1)

Więcej miejsca dla Ciebie

Jeśli chodzi o format zdjęć pewnie zastanawiasz się, który jest optymalny. Wszystko zależy od tego na czym Ci zależy. Jeśli w Twoim poście chodzi głównie o zdjęcie to wybierz zdjęcie portretowe – dzięki temu uzyskasz więcej miejsca na instagramowym feedzie i to zupełnie bezpłatnie. Z drugiej strony sugeruję publikować kwadratowe zdjęcia, jeśli chcesz, żeby pierwsze słowa twoje wpisu były lepiej widoczne.  

W przypadku wideo – jeśli wideo zostało nagrane w poziomie i chcesz je opublikować na feedzie to możesz uzyskać więcej miejsca na feedzie dodając ramkę na górze i na dole. Dzięki temu uzyskasz przestrzeń na górze i dole wideo, tak jak na przykładzie. Skorzystaj z aplikacji InShot i skorzystaj z funkcji w zakładce “canvas”. Tak jak tutaj na przykładzie. 

 

Żeby tworzyć przykuwające oko odbiorcy grafiki, wideo i animacje korzystam z Canva.com. Szablony można zmieniać wedle uznania, żeby stworzyć unikatowy wygląd charakterystyczny dla Twojego profilu.

Przejrzyj szablony w Canva.com:

Osobiście korzystam z gotowego szablonu zaprojektowanego przez Karlę i Anię z SHABLON.

Odbierz prezent!

Pobierz prezent Lista moich ulubionych Insta-Narzędzi, które pomogą Ci rozwijać profil na Instagramie.