Każdego tygodnia w mojej skrzynce na Instagramie pojawiają sie wiadomości z pytaniem Gosia „Jak pobrać nagranie z live na Instagramie?”. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was instrukcję na ten temat.

Powtórkę z LIVE na Instagramie można obejrzeć na profilu organizatora do 24 godzin po transmisji. Warto więc na czas pobrać nagranie z live na Instagramie w formie wideo. Mając takie nagranie możesz je udostępnić je na innych kanałach, których jesteś aktywna: YouTube, Facebook lub udostępnić je jako IGTV. Wyznaję zasadę – „treści powinny żyć” i szkoda byłoby, żeby live zniknął po 24 godzinach i nikt już go nie mógł zobaczyć.

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie – instrukcja:

Uwaga: Live na Instagramie znika po 24 godzinach. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę z pobraniem nagrania. Robiąc to na czas czyli zaraz po live zaoszczędzisz sobie dużo stresu. Powodzenia!

Krok #1:

Zainstaluj rozszerzenie IG Stories for Instagram dla przeglądarki Chrome. Ten plugin działa tylko na urządzeniach z systemem Windows. Upewnij się, że plugin jest aktywny.

Krok #2:
Otwierasz w przeglądarce Chrome profil na Instagramie, z którego chcesz pobrać nagranie live:
   Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #3:
Teraz klikasz myszką w opcję „Watch Live Video”. Twój live otworzy się w nowym oknie:
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #4:
Teraz w lewym górnym rogu kliknij myszką opcję „Download,” żeby pobrać nagranie live. Jako pierwszy wyskoczy komunikat, żeby pobrać plik „downloader czyli plik .exe, który umożliwia pobranie nagrania live.
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #5:
Otwórz pobrany plik „downloader”. Pobieranie live powinno rozpocząć się automatycznie:

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie