Mój Miesiąc na Instagramie – Styczeń

Aktywność w Internecie to całkiem fajna sprawa. Ale czasem też dziwna. Bo Ty znasz mnie (i naszą “historię poznania”)– a ja często Ciebie niestety nie.

Być może poznałaś mnie pytając wujka Google o coś na temat Instagrama. Może przekopywałaś Pinterest i trochę przypadkiem trafiłaś na jedną z moich tablic. Może znasz mnie z Facebooka? A może po prostu znalazłaś mnie przez Instagram?

Budowanie marki to jak rozrzucanie okruszków, a ja te okruszki porozrzucałam już w wielu miejscach. ?‍♀️

Wiesz Girlboss, dla takiej osoby jak ja, która chodzi z głową w chmurach, ale też  lubi mieć sprawy pod kontrolą brak informacji na temat tego jak to się stało, że teraz czytasz ten wpis może być czymś  fascynującym i jednocześnie frustrującym!  ?

Spytasz – co w tym frustrującego? Okay powiem Ci – ja po prostu nie chciałabym się powtarzać…

Znasz to uczucie, gdy opowiadasz z błyskiem w oku koleżance o wykupieniu wakacji w Hiszpanii –  ona mówi „tak tak już to mówiłaś”. Jakoś to wtedy inaczej smakuje.

Tak samo jest z treściami, które dla Ciebie przygotowuję. Ale gdy się tak zastanowić…  Instagram to aplikacja, w której długość “życia” treści może bardzo krótka. Publikujesz coś raz i zanim się obejrzysz perełka, którą przygotowałaś zostanie zepchnięta na sam dół Instagramowego feedu. I nikt już o niej nie będzie pamiętać.

Dlatego przygotowałam dzisiaj dla Ciebie na blogu zestawienie moich styczniowych postów na Instagramie.

Zawsze będziesz mogła łatwo wrócić do tematów, które tam poruszyłam. Mam nadzieję, że znajdziesz pośród nich coś dla siebie.

Mam też prośbę.

Widząc jeden z tych wpisów po raz pierwszy daj mi ?o tym znać zostawiając ❤️ pod postem.

Ps. A jeśli pamiętasz naszą historię poznania to też daj mi o tym znać. Tak jak Ci wygodnie!

XXX ?

Gosia

Czytaj także: Mój miesiąc na Instagramie – luty + BONUS „Jak często publikować na Instagramie”

Dit bericht bekijken op Instagram

INSTAGRAM BIO, KTÓRE SPRZEDAJE ?5 KROKÓW? Instagram bio to nie jest tylko kilka słów o Tobie, Twoim hobby i emotikony. Instagram bio, może sprzedawać. To *sposób nr1.* na zamienienie obserwatorów w klientów. Instagram BIO, które sprzedaje w 5 krokach (obiecasz, że zastosujesz?)? 1. Twoje imię + w czym jesteś ekspertem. Użyj słów kluczowych, które pomogą Twojemu klientowi znaleźć Cię w wyszukiwarce Instagrama. 2. Twoje osiągnięcia/dowód na to, że jesteś ekspertem. 3. Kto jest Twoim klientem, jak mu pomagasz i jakie rezultaty obiecujesz. Użyj schematu: “pomagam/oferuję/uczę/pokazuję [kto] + [problem] + [rezultat]” 4. Wezwanie do działania + link (jaką wartość chcesz zaoferować obserwatorowi i gdzie ją można znaleźć) 5. Użyj emotikon + podziel tekst na akapity (zrób to w notatniku -> skopiuj i wklej do bio) Który krok, już??‍??, a który sprawia Ci trudność – 1, 2, 3, 4 czy może 5??

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

ŚMIEJĘ SIĘ W DUCHU KIEDY KTOŚ NAZYWA MNIE „INSTAGRAMERKĄ”. ⠀⠀ Bo mój zwykły dzień jest zupełnie *nieinstagramowy*?⠀⠀ ⠀⠀ 1. Kiedy o 6:00 otwieram oczy to obiecuję sobie, że “dzisiaj pójdę wcześniej spać”.?⠀⠀ ⠀⠀ 2. Kiedy wstaję rano moje włosy są w stanie nieinstagramowego nieładu. Tutaj nawet filtry nie pomogą?⠀⠀ ⠀⠀ 3. Kiedy odprowadzam córkę do szkoły to myślę, że 8:15 to o wiele za wczesna godzina. ?⠀⠀ ⠀⠀ 4. Kiedy siadam do komputera to mam ciepłą kawę i motyle w brzuchu. Bo… I love what I do!?‍?⠀⠀ ⠀⠀ 5. Kiedy pracuję to w bluzie z kapturem. ? ⠀⠀ ⠀⠀ 6. Kiedy jem lunch to dojadam śniadanie po dzieciach. ? ⠀⠀ ⠀⠀ 7. Kiedy jestem z dziećmi to nie pracuję. ? ⠀⠀ ⠀⠀ 8. Kiedy dzieci już śpią to siadam do komputera. ?‍?⠀⠀ ⠀⠀ 9. Kiedy nie siadam do komputera, to siadam obok męża. Własnego. ?⠀⠀ ⠀⠀ 10. Kiedy nic nie muszę to idę na jogę lub wino z koleżanką. ? ⠀⠀ ⠀⠀ 11. Kiedy idę spać to za późno. ? ⠀⠀ ⠀⠀ 12. Kiedy rano otwieram oczy obiecuję sobie, że “dzisiaj pójdę wcześniej spać”. ?⠀⠀ ⠀⠀ Jestem pewna, że mamy ze sobą wiele wspólnego!⠀⠀ ⠀⠀ Ty też tak masz??

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

Odkąd pamiętam chciałam robić w życiu coś, co ma znaczenie. ⠀⠀ […]⠀⠀⠀ Chciałam mieć coś swojego… mój własny biznes, w którym to ja jestem dyrygentem orkiestry i określam co będziemy grać. […] ⠀⠀ Tak powstała Gosia Lammers. […]⠀⠀ Szalona powiesz – gdy zaczynałam młodsza córka miała kilka miesięcy, a ja nie przesypiałam ani jednej nocy. […]⠀⠀⠀ Łatwa decyzja? Kochana! NIE! Pełne portki! Całe wieki minęły zanim postawiłam pierwszy krok.⠀⠀ […]⠀⠀⠀ Czy mi się uda, co powiedzą inni, czy potrafię, a co gdyby… to tylko przykładowe pytania, które nie dawały mi spać. Czułam jakbym czekała na moment, w którymś ktoś przyjdzie i da mi pozwolenie na to, że mogę zacząć działać. ⠀⠀ […]⠀⠀ Pewnego dnia spojrzałam sobie prosto w oczy i powiedziałam – myśleć jest łatwo. Robić trudniej. […]⠀⠀⠀ Nadmierne myślenie nie zawsze jest naszym sprzymierzeńcem. Wielokrotne analizowanie, rozkminianie spowalnia, smuci i demotywuje. Natomiast działanie dodaje energii. ⠀⠀⠀ […]⠀⠀⠀ Jeśli jest coś w co wierzysz, coś co jest Twoją pasją, coś czego naprawdę chcesz – znajdziesz sposób na to, żeby to zrobić. ⠀⠀ […]⠀⠀⠀ Daj ❤️ Girlboss jeśli się zgadzasz!?

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

DLACZEGO HASHTAGI NA INSTAGRAMIE SĄ WAŻNE? PRZESUŃ W PRAWO ? . Kiedy publikujesz posty na Instagramie – zastanawiasz się nad hashtagami? Czy dobierasz je „na szybko.” . Jedno z ważnych pytań, które warto sobie zadać – do kogo chcę trafić tym postem i co chcę osiągnąć? . Spróbuj zrozumieć jakich hashtagów używa Twoja grupa docelowa (Twoi idealni obserwatorzy). . Kiedy Twoja grupa docelowa szuka po hashtagach – powinna trafić na Ciebie! . Chcesz dowiedzieć się, jakich hashtagów używać, żeby zwiększyć ilość obserwatorów swojego konta i przełożyć swoje działania na rezultaty? Przesuń palcem w prawo ? . Oznacz Girlboss, która chce dowiedzieć się więcej na temat hashtagów na Instagramie?

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

Zgadnij ile lat kończy ten Pan na zdjęciu obok mnie? ?⠀⠀ Olle obchodzi w ten weekend urodziny, z tej okazji jedziemy do mojej ulubionej Hagi. . Haga to mój drugi dom. Tu mieszkałam nad samym morzem ? jeszcze podczas studiów. . No i nasza pierwsza randka z @ollenl miała miejsce właśnie w Hadze! . Od my birthdayboy dostałam całą listę życzeń do realizacji: ? Dobry lunch, najlepiej męski (coś mi mówi, że to oznacza mięso) ? Wyprawa do muzeum M.C. Escher (grafika zawsze go interesowała) ? Obiad, coś mięsnego ? Oglądać Netflix do 2:00 w nocy ? Późne śniadanie, najlepiej do łóżka ? Fajny prezent . Kiedy patrzę na tą listę życzeń to coś mi mówi, że częściej powinnam serwować chłopakowi mięsko. ? . To co, ile Olle kończy lat? 

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

Jak pisać ANGAŻUJĄCE posty na Instagramie? Jak odkryć SPOSÓB PISANIA, który jest AUTENTYCZNY dla nas i trafia w potrzeby odbiorców? ?‍♀️ . Przesuń palcem w prawo ? . Moja odpowiedź – ZRÓB TO KILKA RAZY ŹLE. Nie możesz czegoś naprawić, jeśli najpierw tego nie zepsujesz. . Zanim znalazłam swój styl pisania “popełniłam” dużo slabych treści. Przejdź na dół mojego feedu i sprawdź! . Ale nie wstydzę się tego. ?‍♀️ Nauka to proces. . Pisanie dobrych treści jest jak trening mięśnia pisarskiego. Trzeba go sobie wyrobić ćwicząc regularnie. . ? Działaj – Nabieraj doświadczenia. ? Pisz – Publikuj. ? Testuj – Ulepszaj ? Odnieś sukces – Zawal – Znowu odnieś sukces. . Pewnego dnia opublikujesz TEN POST i będziesz wiedziała. . Daj znać czy to Ciebie dotyczy ❤️ Lub oznacz swoją instakoleżankę, która potrzebuje dawki wiedzy! ?

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op

Dit bericht bekijken op Instagram

Pokazywać Ci jak używać Instagrama w biznesie, aby przyciągnąć wymarzonych klientów nawet, gdy masz małą społeczność – to moja misja. ? Mam na imię Gosia, 10+ lat doświadczenia w marketingu online i prowadzę swój własny, kobiecy biznes. ?‍? Od „nie pamietam już kiedy” mieszkam w Holandii. Dlatego jeśli jesteś tu od niedawna mówię Ci dzisiaj: witaj i welkom. ?? + ?? A jeśli już mnie znasz to mówię Ci dzień dobry i goedemorgen. ? Pracuję głównie z domu, tu mam też moje domowe biuro. W wielu odsłonach. Czytaj dalej…. ? Czasem z biura przenoszę się z laptopem na kanapę. Stąd mam bliżej do ekspresu do kawy i przekąsek. ☕️? Są też dni, kiedy zamieniam naszą sypialne w home-office i tam robię sobie swoje centrum dowodzenia. ?‍? Mąż się później denerwuje, że ma okruszki w łóżku. ?‍♀️ Ale czy ja już mówiłam, że lubię jeść? ? Kilka faktów o mnie: – gdy inni idą w prawo, ja idę w lewo. – sweet spot to tam, gdzie pragnienia moich klientów spotykają się z moimi celami. – less is more. Oprócz jedzenia oczywiście. ? . Fajnie, że tu jesteś! Daj znać czy mamy ze sobą choć trochę wspólnego lub zostaw ❤️jeśli przeczytałaś ten wpis do końca?

Een bericht gedeeld door Online Marketing ?Social Media (@gosialammers) op