Jak-zrobic-Instagram-top-9-2019-small

Nie mogę uwierzyć, że mija kolejny rok. Mam wrażenie, że dopiero był grudzień. Ten rok był jednym z najintensywniejszych i najbardziej ekscytujących w moim życiu. Na dobre weszłam do pędzącego pociągu, którym jest własny biznes, uzyskałam zaawansowany poziom żonglerki między pracą a domem i udało mi się nie zwariować. Myślę, że poradziłam sobie całkiem dobrze!

Rok 2019 to też rok, w którym poczułam, że w końcu znalazłam się w miejscu, w którym powinnam być; że mogę oddychać i żyć swoją pasją służąc mojej społeczności oraz klientom.

Życie Girlboss jest trudne – to prawda. To samotna podróż pełna wyborów, ryzyka, samodyscypliny, trenowanie mięśnia pewności siebie, ale jednocześnie jedna z najbardziej ekscytujących podróży mojego życia.

Ponieważ lubię dzielić się z Wami moimi wskazówkami na temat Instagrama postanowiłam, że podsumowanie mojego roku będzie nieco inne niż można by się spodziewać. Nie będzie o sukcesach i porażkach w 2019. Podsumuję ten rok za pomocą TOP NINE dzieląc się z Tobą sekretem moich najlepszych postów na Instagramie.

Co to jest TOP NINE?

Jeśli od dłuższego czasu jesteś aktywna na Instagramie to wiesz już, że koniec roku to pora na popularną zabawę TOP NINE. Wyszukałam dla Ciebie wyjaśnienie: “TOP NINE to aplikacja i trend na Instagramie. Aplikacja TOP NINE pozwala stworzyć kolaż z dziewięcioma wybranymi zdjęciami z całego roku. Co roku miliony użytkowników, wpływowych osób i gwiazd na Instagramie dzielą się swoimi najlepszymi momentami za pomocą aplikacji TOP NINE”. Źródło https://topnine.co/

Moje TOP NINE

Przyznam, że kiedy zobaczyłam moje TOP NINE uśmiechnęłam się sama do siebie. Bo chociaż działanie algortymu na podstawie, którego aplikacja wybiera dziewięć najlepszych postów jest znana tylko twórcom aplikacji, to nie zaskoczył mnie fakt, że pośród najlepszej dziewiątki znalazły się m.in. posty o najwyższym wskaźniku zaangażowania. A jeśli trochę mnie już znasz to wiesz, że jeśli chodzi o statystyki na Instagramie to mam na ich punkcie absolutnego bzika. Sprawdzam je bardzo regularnie (czytaj codziennie ?). Statystyki mówią mi, które treści działały najlepiej pomagając zidentyfikować i zrozumieć potrzeby mojej społeczności. Tak uzyskaną wiedzę mogę wykorzystać przygotowując nowe treści. Zaangażowanie, ilość wyświetleń, ile razy dany post został zapisany to statystyki, które według mnie są najistotniejsze.

Sekret nr. 1 mojego TOP NINE – Content is King & Customer is King

Analizując moje TOP NINE od razu można zauważyć, że prym wiodły cytaty. Być może patrząc na ten wynik pomyślisz, że i Ty chcesz publikować na swoim koncie tego typu posty, aby przetestować czy sprawdzą się one także u Ciebie. Zastanawiasz się jednak skąd biorę pomysły na te treści?

Moje treści są przede wszystkim odpowiedzią na pytania, które obserwatorzy sami mi zadają i wyrażają mój punkt widzenia na dany temat. To jest bardzo istotne, bo Twoje spojrzenie wyróżnia Cię od innych. Piszę prostym językiem, z dużą dozą zrozumienia i empatii dla odbiorcy, w taki sposób jakbym mówiła bezpośrednio do tylko jednej osoby. Z sympatią i szacunkiem.

Mocno wierzę w to, że w dzisiejszych czasach marki są tworzone przez klientów, nie na odwrót. To klienci inspirują nas do tego jak służyć im najlepiej; jakie tworzyć produkty i jak służyć im najlepiej naszym przekazem. W tym jest przyszłość biznesu, dlatego słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj swoich klientów (obserwatorów). Często skupieni na tym co chcemy opublikować w mediach społecznościowych nie zastanawiamy się nad tym, że nasza treść stawia w centrum uwagi właściciela konta zamiast osobę, która jest w tym przypadku najważniejsza – obserwatora/klienta.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek. Przede wszystkim skup się na dawaniu wartości – motywuj, inspiruj i pozytywnie wpływaj na zmianę perspektywy. Obalaj mity związane z tematyką Twojego konta, wyjaśniaj, upraszczaj to co wydaje się być skomplikowane. Pokazujesz w ten sposób, że dbasz o obserwatora, rozumiesz go i Ci na nim zależy.

Jak odkryć czego potrzebują od Ciebie Twoi obserwatorzy/klienci? Twoi obserwatorzy sami Ci to powiedzą. Badaj, na które treści reagują pozytywnie, rób ankiety za pomocą Instagram Stories, rozmawiaj z nimi w komentarzach i w prywatnych wiadomościach. Sluchaj. Sprawdzaj statystyki konta.

Rezultat? Twój obserwator będzie czuł, że prowadzisz konto właśnie dla niego. Że dajesz mu wartość. Będzie czuł, że go rozumiesz i wracał po więcej.

Sekret nr. 2 mojego TOP NINE – Moja historia

Kiedy patrzę na moje TOP 9 to pośród nich znalazły się także te najbardziej angażujące wpisy (czyli te, które otrzymały największą ilość polubień i komentarzy). Przyjrzyjmy się im bliżej. Był to post z okazji moich urodzin, post w którym dzielę się historią na temat tego jak rzuciłam pracę i stałam się Girlboss. To także szczery post o mojej historii poznania się z Olle. Każdy z tych postów jest skrawkiem mojego życia, to historia opowiedziana z mojej perspektywy. Te treści to zwykłe, zupełnie nieinstagramowe życie, ludzie, autentyczność i bijące serca. To potwierdzenie, że ludzie budują relację z ludźmi i jest to coś czego także u Ciebie nie powinno zabraknąć.

Jak zrobić swoje TOP NINE?

Jeśli wejdziesz na stronę TOP NINE, wpiszesz swoją nazwę użytkownika (przykładowo moja to @gosialammers) a następnie podasz swój adres e-mail to strona wyjawi Twoje TOP NINE. Możesz je następnie pobrać jako plik i opublikować na swoich instagramowych kafelkach.

Nie zapomnij o dodaniu kilku odpowiednich hashtagów – zrobiłam za Ciebie pracę domową i wyszukałam te hashtagi dla Ciebie:

#bestnine – 932K #topnine  – 368K #top9 – 191K #best9 – 116K #topnine2019  – 48.5K #top9of2019 – 17.5K #mytopnine – 12.4K #topnineinstagram – 11.1K #instagramtop9 – 11K #top92019 – 1000K+ #topnineof2019 – 500+ #najlepsza9 – 113

Pokaż mi swoje TOP NINE!

Cieszę się, że wytrwałaś do końca tego wpisu. Mam nadzieję, że niedługo Ty także opublikujesz swoje TOP NINE. Jeśli chcesz, żebym je zobaczyła i udostępniła u siebie na Instastory – oznacz mnie @gosialammers w swoim TOP NINE i oznacz opis hashtagiem #gosialammers. Pamiętaj jednak aplikacja TOP NINE jest cool, bo daje nam do opublikowania bezpłatną treść. Jednak przede wszystkim zachęcam Cię do przeanalizowania swojego TOP NINE, wyciągnięcia wniosków dlaczego to właśnie te posty znalazły się w pierwszej dziewiątce. Publikując nowe treści będziesz mogła wykorzystać tę wiedzę i rock-and-roll w 2020 na Instagramie.

Zorganizuj, Wypromuj i Poprowadź LIVE na Instagramie