Hashtagi w Instagram Story

Zastanawiałeś się kiedyś, jak za pomocą Insta Stories można zwiększyć zasięgi i dotrzeć do szerszej ilości odbiorców z Twojej niszy? Mogę się założyć, że tak! Dzisiaj opowiem wię Wam o hashtagach w Insta Story- takiej funkcji Instagrama, której nie stosują jeszcze nawet największe konta.

Hashtagi użyte w Insta Story utworzą swoją własną Insta Story zawierającą poszczególne relacje, w której został użyty dany hashtag. Jeśli ktoś będzie szukał popularnego hashtaga może zobaczyć Twoją relację z tym hashtagiem (pamiętaj musisz mieć konto publiczne na Instagramie). Taka relacja może pojawić się na stronie wybranego hashtaga w lewym górnym rogu zaraz obok funkcji „obserwuj” hashtag. Zaznaczam jednak, że nie masz gwarancji, że Twoja relacja pojawi się na stronie danego hashtaga.

Jak dodawać hashtagi do Insta Story?

Hashtagi można dodać na dwa sposoby:
#1: Poprzez wpisanie hashtaga za pomocą funkcji dodania tekstu do Insta Story.
#2: Za pomocą naklejki #hashtag.

Chociaż używając opcji #1 do InstaStory można dodać nawet 10 aktywnych hashtagów (w przypadku naklejki można dodać tylko 1 hashtag), to osobiście uważam, że taka relacja nie wygląda najlepiej, gdyż może rozpraszać osobę oglądającą relację od tego, co tak naprawdę chcemy przekazać. Innym argumentem jest to, że duża ilość hashtagów zajmie dużo miejsca w naszej relacji i nie pozostawi miejsca, żeby dodać inne funkcje (takich jak tekst/ emoji/ GIF czy najklejki). Dlatego polecałabym użyć tylko kilku, ale najważniejszych hashtagów (między 3 a 5) .

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Możesz też ukryć swoje hashtagi pod inna naklejką albo emoji (ukryte hashtagi nadal są aktywne).

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Ostatecznie możesz też zupełnie ukryć hashtagi. Mam na to skutecznie rozwiązanie; wybierasz dokładnie ten sam kolor czcionki jak Twoje tło.
1. Wypełnij kolorem całe tło w Instagram Story. Wystarczy wybrać funkcję pędzelka, wybrać jeden z kolorów i przytrzymać palcem tło jak to zrobić pokazuję w artykule 10 Ukrytych Funkcji Na Instagramie, Które Każdy Instagrammer Powinien Znać. Natomiast jeśli do wypełnienia tła użyłeś niestandardowego koloru, to wybierz funkcję edycji tekstu, a następnie wybierz pipetkę. Przytknij pipetkę do tła, żeby uzyskać dokładnie ten sam kolor dla Twojego tekstu.
2. Wybierasz narzędzie do pisania. Teraz tylko wpisujesz swoje hashtagi, które dla obserwatorów będą niewidoczne!

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Dajcie znać w komentarzach, czy używacie już hashtagów w Insta Story!

XXX ?

Gosia

Czytaj dalej:

Jak Zrobić Ciekawe Instastory – 5 Sekretów

ZACZNIJ OD POBRANIA PREZENTU

Zapisz się na bezpłatny newsletter i odbierz prezent

Instagram dla Biznesu Przewodnik - Pobierz Bezpłatnie
POBIERZ PRZEWODNIK
7 Kroków Żeby Zwiększyć Zaangażowanie na Instagramie Checklista- Pobierz Bezpłatnie
POBIERZ CHECKLISTĘ