Hashtagi w Instagram Story

Zastanawiałaś się kiedyś, jak za pomocą Instastory zwiększyć zasięgi i dotrzeć do szerszej ilości odbiorców z Twojej niszy? Mogę się założyć, że tak! Dzisiaj opowiem o hashtagach w Instastory – funkcji Instagrama, której nie stosują jeszcze nawet największe konta.

Hashtagi użyte w Instastory utworzą swoją własną Instastory zawierającą poszczególne relacje, w której został użyty dany hashtag. Jeśli ktoś będzie szukał popularnego hashtaga może zobaczyć Twoją relację z tym hashtagiem (pamiętaj musisz mieć konto publiczne na Instagramie). Taka relacja może pojawić się na stronie wybranego hashtaga w lewym górnym rogu zaraz obok funkcji „obserwuj” hashtag. Zaznaczam jednak, że nie masz gwarancji, że Twoja relacja pojawi się na stronie danego hashtaga.

Jak dodawać hashtagi do Instastory?

Hashtagi można dodać na dwa sposoby:
#1: Poprzez wpisanie hashtaga za pomocą funkcji dodania tekstu do Instastory.
#2: Za pomocą naklejki #hashtag.

Chociaż używając opcji #1 do Instastory można dodać nawet 10 aktywnych hashtagów (w przypadku naklejki można dodać tylko 1 hashtag), to osobiście uważam, że taka relacja nie wygląda najlepiej, gdyż może rozpraszać osobę oglądającą relację od tego, co tak naprawdę chcemy przekazać. Innym argumentem jest to, że duża ilość hashtagów zajmie dużo miejsca w naszej relacji i nie pozostawi miejsca, żeby dodać inne funkcje (takich jak tekst/ emoji/ GIF czy najklejki).

Najlepiej dodać do relacji 3 do 5 najważniejszych hashtagów.

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Możesz też ukryć swoje hashtagi pod inna naklejką albo emoji (ukryte hashtagi nadal są aktywne).

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

Ostatecznie możesz też zupełnie ukryć hashtagi. Mam na to skutecznie rozwiązanie; wybierasz dokładnie ten sam kolor czcionki jak Twoje tło.
1. Wypełnij kolorem całe tło w Instastory. Wystarczy wybrać funkcję pędzelka, wybrać jeden z kolorów i przytrzymać palcem tło jak to zrobić pokazuję w artykule 10 Ukrytych Funkcji Na Instagramie, Które Każdy Instagrammer Powinien Znać. Natomiast jeśli do wypełnienia tła użyłeś niestandardowego koloru, to wybierz funkcję edycji tekstu, a następnie wybierz pipetkę. Przytknij pipetkę do tła, żeby uzyskać dokładnie ten sam kolor dla Twojego tekstu.
2. Wybierasz narzędzie do pisania. Teraz tylko wpisujesz swoje hashtagi, które dla obserwatorów będą niewidoczne!

Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?
Możesz też zmiejszyć tekst z hashtagami i umieścić w miejscu, które nie rzuca się w oczy. Pamiętaj jednak, że hashtagi nie mogą być zbyt małe, bo Instagram nie uzna ich za hashtagi. Hashtagi powinny być nadal czytelne dla widza.

Daj proszę znać w komentarzu czy używasz już hashtagów w Instastory!

Gosia

Czytaj dalej:

Jak Zrobić Ciekawe Instastory – 5 Sekretów

Chcesz zacząć strategicznie dobierać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi wraz ze strategią i planem na treści Twojego konta pomogą Ci zacząć rozwijać Twoją markę na Instagramie. Potrzebujesz strategicznego wsparcia –  skorzystaj z indywidualnej konsultacji ze mną.

hashtagi na instagramie