FAQ

FAQ to nie jest brzydkie słowo. FAQ z ang. skrót od Frequently Asked Questions to poprostu sekcja na stronie internetowej z najczęściej zadawanymi przez Was pytaniami!

 

Każdego dnia otrzymuję od Was dziesiątki pytań na temat Instagrama. Ponieważ mocno wierzę w to, że to samo pytanie zadane minimum trzy razy może oznaczać, że jest wiele osób, które je sobie zadaje to odpowiedź na takie pytania możesz znaleźć właśnie tutaj. Jeśli nie znalazłaś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie – daj mi znać w prywatnej wiadomośći na Instagramie @gosialammers

HASHTAGS

Gdzie dodawać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi możesz dodać zarówno w opisie do zdjęcia (pamiętaj o limicie 2200 znaków) jak i w pierwszym komentarzu pod postem. Tak na prawdę nie ma znaczenia gdzie je umieścisz. Niektóre konta umieszczają hashtagi w komentarzu, żeby ukryć użyte hashtagi. 

Zrobiłam krótki research, żeby móc powiedzieć Wam więcej na ten temat. Trafiłam na ciekawe badanie na temat hashtagów przeprowadzone przez Social Insider wraz z Quuu.   

Przeanalizowano 649 895 postów na 6700 kontach różnego formatu. Jak się okazuje większość bo 93,8 % marek na Instagramie umieszcza hashtagi właśnie w opisie. Jaki ma to efekt na nasze działania? To zależy od rozmiaru konta. Przykładowo konta z mniej niż 100.000 obserwatorów mają większe zasięgi, gdy umieszczają hashtagi w opisie. Dopiero z powyżej 100 000 obserwatorów mają lepszy zasięg, gdy umieszczą hashtagi w komentarzu pod postem.

Natomiast na obliczenie współczynnika zaangażowania ma wpływ wiele zmiennych – umiejscowienie hashtagów, liczba hashtagów i rozmiar profilu na Instagramie. Dlatego nie można było wyciągnąć tutaj jednoznacznym wniosków.  

To wszystko są bardzo ciekawe spostrzeżenia, które prowadzą do konkluzji, że najlepiej je poprostu dodawać w opisie do zdjęcia.

Powodzenia Instagramerko!

Rozczytaj się Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

INSTAGRAM

Jak przełączyć konto na Instagramie w konto firmowe

W tym wpisie pokażę Ci jak skonfigurować konto firmowe na Instagramie. Na Instagramie możesz przekształcić swoje konto w konto firmowe, aby uzyskać dostęp do funkcji, dzięki którym zbudujesz wizerunek firmy i zrealizujesz swoje cele biznesowe. 

Na początek przejdź do swojego profilu.

 

 

Aby przekształcić Twoje konto w konto firmowe musisz jedynie zmienić ustawienia obecnego konta: 

1. Przejdź do swojego profilu i dotknij ikony .
2. Dotknij opcji Ustawienia.
3. Dotknij pozycji Konto.
4. Połącz konto firmowe ze stroną na Facebooku powiązaną z Twoją firmą. W ten sposób będzie Ci łatwiej korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych dla firm.
5. Dodaj szczegóły, takie jak kategoria firmy lub konta oraz informacje kontaktowe.
6. Dotknij przycisk Gotowe. 

Voila masz teraz dostęp do statystyk konta!  

Jak Zrobić Best Nine 2019 na Instagramie? Instrukcja

Jak Zrobić Best Nine 2019 na Instagramie

Co to jest TOP NINE?

Jeśli od dłuższego czasu jesteś aktywna na Instagramie to wiesz już, że koniec roku to pora na popularną zabawę TOP NINE (nazywaną również BEST NINE). W tym wpisie wyjaśnię Ci jak zrobić swoje Best Nine 2019 na Instagramie.

Wyszukałam dla Ciebie wyjaśnienie: “TOP NINE to aplikacja i trend na Instagramie. Aplikacja TOP NINE pozwala stworzyć kolaż z dziewięcioma wybranymi zdjęciami z całego roku. Co roku miliony użytkowników, wpływowych osób i gwiazd na Instagramie dzielą się swoimi najlepszymi momentami za pomocą aplikacji TOP NINE”. Źródło https://topnine.co/

 

Jak zrobić swoje Instagram BEST NINE 2019?

Wejdź stronę TOP NINE, wpisz swoją nazwę użytkownika (przykładowo moja to @gosialammers) a następnie podaj swój adres e-mail.  W ciągu kilku sekunt strona wyjawi Twoje TOP NINE. Możesz je następnie pobrać jako plik i opublikować na swoich instagramowych kafelkach.

Na moim instagramym profilu znajdziesz nagraną instrukcję jak zrobić TOP NINE 2019 na Instagramie.

Jak Zrobić Best Nine 2019 na Instagramie

 

Instagram TOP NINE 2019  – Hashtagi

Nie zapomnij o dodaniu kilku odpowiednich hashtagów – zrobiłam za Ciebie pracę domową i wyszukałam te hashtagi dla Ciebie:

#bestnine – 932K
#topnine  – 368K
#top9 – 191K
#best9 – 116K
#topnine2019  – 48.5K
#top9of2019 – 17.5K
#mytopnine – 12.4K
#topnineinstagram – 11.1K
#instagramtop9 – 11K
#top92019 – 1000K+
#topnineof2019 – 500+
#najlepsza9 – 113

Pokaż mi swoje BEST NINE 2019 na Instagramie!

Mam nadzieję, że niedługo Ty także opublikujesz swoje TOP NINE. Jeśli chcesz, żebym je zobaczyła i udostępniła u siebie na Instastory – oznacz mnie @gosialammers w swoim TOP NINE i oznacz opis hashtagiem #gosialammers. Pamiętaj jednak aplikacja TOP NINE jest cool, bo daje nam do opublikowania bezpłatną treść. Jednak przede wszystkim zachęcam Cię do przeanalizowania swojego TOP NINE (wskazówki znajdziesz tutaj), wyciągnięcia wniosków dlaczego to właśnie te posty znalazły się w pierwszej dziewiątce. Publikując nowe treści będziesz mogła wykorzystać tę wiedzę i rock-and-roll w 2020 na Instagramie.

 

XXX

Gosia

Linki:

Instagram @GosiaLammers
Facebook gosialammers

Polecam także:

 

Konto Firmowe czy Osobiste na Instagramie?

Jeśli poważnie podchodzisz do swojej aktywności na Instagramie to analiza statystyk jest ważnym elementem Twoich działań. Mierzyć, znaczy wiedzieć. Wiedzieć znaczy rozumieć jaki efekt przyniosło to co robisz. Jeśli nie możesz czegoś zmierzyć nie będziesz mogła tego ulepszyć. Dlatego kiedy pytacie mnie czy lepiej mieć konto prywatne czy firmowe na Instagramie to moja odpowiedź jest jednoznaczna. Tylko konto firmowe daje nam dostęp do statystyk.

Dostępne są dwa typy konta – prywatne i profesjonalne, natomiast gdy decydujesz się przejść na konto profesjonalne to możesz wybrać jedną z dwóch opcji: konto twórcy i konto firmy.

Poniżej przygotowałam dla Was zestawienie zalet poszczególnych typów kont na Instagramie.


Zalety konta twórcy – dla osób publicznych, artystów i influencerów

  • Opcje ukrycia lub wyświetlania informacji o kategoriach i przycisków kontaktowych na profilu
  • Uproszczona obsługa wiadomości – skrzynka odbiorcza, która ułatwia zarządzanie prośbami o zgodę na otrzymanie wiadomości i kontaktowanie się z obserwatorami
  • Dostęp do statystyk: efektywność strategii treści, aktywności użytkowników i grupy odbiorców

 

Zalety konta firmy

  • Guzik „Kontakt” dostępny na Twoim profilu. Tutaj można dodać numer telefonu i email firmy
  • Opcja wyświetlania danych adresowych firmy
  • Dostęp do statystyk: efektywność działań content marketingowych, aktywności użytkowników i grupy odbiorców
  • Dostęp do narzędzi promocyjnych (reklamy na Facebooku, która umożliwia także kierowanie reklamy na Instagramie

 

Zalety konta osobistego

  • Większe zasięgi organiczne
  • Ustawienia prywatności: ustawienie konta na prywatne oznacza, że tylko Twoi obserwatorzy mogą widzieć Twoje posty, historie i komentarze. Ponadto nowi obserwatorzy będą musieli „poprosić” o obserwowanie Twojego konta – co możesz zaakceptować lub odrzucić.

Konto firmowe – czy tylko zalety?

Są w Internecie dostępne publikacje, które udowadniają, że konta firmowe mają mniejsze zasięgi i zaangażowanie niż konta osobiste. Nie mogę tego potwierdzić, bo gdy zaczęłam zajmować się Instagramem profesjolanie to od razu przełączyłam swój profil na firmowy. Profile firmowe mają także osoby, z którymi pracuję.

Jednak na podstawie wieloletniego doświadczenia w social media, szczególnie z Facebookiem nie zaskoczyłoby mnie, że Instagram chce wyświetlać więcej treści publikowanych przez zwykłych (niefirmowych) użytkowników aplikacji niż treści publikowanych przez firmy. Jeśli firmy chcą mieć większy zasięg to będą musiały za niego zapłacić. Tworząc reklamę na Instagramie oczywiście.

Nie mniej jednak, gdy rozważę zalety posiadania konta firmowego (statystyki!) to mniejszy zasięg staje się kwestią drugorzędną. I dodatkowym powodem, żeby publikować dobre treści, którym algorytm Instagrama nie będzie straszny.

 

Jak przekształcić konto prywatne na firmowe?

Jeśli nie masz jeszcze profilu profesjonalnego nie musisz zakładać nowego konta! Wystarczy przełączyć konto osobiste.

Aby przekształcić Twoje konto w konto firmowe musisz jedynie zmienić ustawienia obecnego konta:

1. Przejdź do swojego profilu i dotknij opcji trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu.
2. Dotknij opcji Ustawienia.
3. Dotknij pozycji Konto. Na dole ekranu znajdziesz dwie opcje „Przejść na konto profesjonalne” następnie możesz wybrać konto „Firmy”.
4. Połącz konto firmowe ze stroną na Facebooku powiązaną z Twoją firmą. W ten sposób będzie Ci łatwiej korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych dla firm takich jak na przykład możliwość robienia reklam lub udostępniania Twoich treści jednocześnie na Facebooku.
5. Dodaj szczegóły, takie jak kategoria firmy lub konta oraz informacje kontaktowe.
6. Dotknij przycisk Gotowe.

Voila masz teraz dostęp do statystyk konta!

 

INSTAGRAM LIVE

Jak Pobrać Nagranie z LIVE na Instagramie

Każdego tygodnia w mojej skrzynce na Instagramie pojawiają sie wiadomości z pytaniem Gosia „Jak pobrać nagranie z live na Instagramie?”. Dlatego postanowiłam przygotować dla Was instrukcję na ten temat.

Powtórkę z LIVE na Instagramie można obejrzeć na profilu organizatora do 24 godzin po transmisji. Warto więc na czas pobrać nagranie z live na Instagramie w formie wideo. Mając takie nagranie możesz je udostępnić je na innych kanałach, których jesteś aktywna: YouTube, Facebook lub udostępnić je jako IGTV. Wyznaję zasadę – „treści powinny żyć” i szkoda byłoby, żeby live zniknął po 24 godzinach i nikt już go nie mógł zobaczyć.

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie – instrukcja:

Uwaga: Live na Instagramie znika po 24 godzinach. Nie czekaj więc na ostatnią chwilę z pobraniem nagrania. Robiąc to na czas czyli zaraz po live zaoszczędzisz sobie dużo stresu. Powodzenia!

Krok #1:

Zainstaluj rozrzenie IG Stories for Instagram dla przeglądarki Chrome. Ten plugin działa tylko na urządzeniach z systemem Windows. Upewnij się, że plugin jest aktywny.

Krok #2:
Otwierasz w przeglądarce Chrome profil na Instagramie, z którego chcesz pobrać nagranie live:
   Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #3:
Teraz klikasz myszką w opcję „Watch Live Video”. Twój live otworzy się w nowym oknie:
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #4:
Teraz w lewym górnym rogu kliknij myszką opcję „Download,” żeby pobrać nagranie live. Jako pierwszy wyskoczy komunikat, żeby pobrać plik „downloader czyli plik .exe, który umożliwia pobranie nagrania live.
Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

Krok #5:
Otwórz pobrany plik „downloader”. Pobieranie live powinno rozpocząć się automatycznie:

Jak pobrać nagranie z live na Instagramie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To tyle! Powodzenia Girlboss!

INSTASTORIES

Jak udostępnić na Instastory filmik dłuższy niż 1 minutę

Często pytacie mnie o to czy można udostępnić na Instastory film, który jest dłuższy niż 1 minutę. Tak, to możliwe! W poniższym wpisie wyjaśniam jak to zrobić.

Długość Instagram Story to 15 sekund. Możesz jednak nagrać kilka snapów po 15 sekund, które będą udostępnione jako dłuża Instastory.

Jeśli natomiast chcesz podzielić z telefonu na Instastory wideo, które jest dłuższe niż 1 minutę (czyli filmik dłuższy niż 4 snapy x 15 sekund) to Instagram „utnie” wszystko to co jest po 1 minucie. Mam jednak na to rozwiązanie – bezpłatną aplikację CutStory dostępna na iPhone i na Android.

Wystarczy zaimportować długi film do CutStory. CutStory potnie wideo na 15 sekundowe snapy i zapisze je na telefonie. Na szczęście elementy wideo zapisane są w kolejności chronologicznej, dzięki temu nie można się pogubić, kiedy dzielisz poszczególne elementy na Instagram Stories.

Pobierz CutStory na iPhone

Pobierz CutStory na Android

 

Powodzenia Instagramerko!

Jak wypełnić niestandardowym kolorem całe tło w Instagram Story

Cześć Girlbosses!
Ta funkcja wypełniania tłow w Instagram Story niestandardowym kolorem jest super, szczególnie gdy kolory Twojej marki różnią się od standardowych kolorów dostępnych w Instagram Story. Dzięki temu możesz uzyskać swój niepowtarzalny markowy-look.

Otwórz Instagram Story i zrób zdjęcie czegokolwiek. Teraz dotknij palcem funkcji pędzelka w prawym górnym rogu.

W górnym panelu wybierz pierwsze od lewej narzędzie do rysowania.

Teraz w dolnym panelu z kolorami przytrzymaj dłużej palec na wybranym kolorze – wtedy pojawi się opcja wybrania niestandardowych kolorów. Przesuwaj palcem po palecie, żeby wybrać pożądany kolor. Gdy zajdziesz upragniony kolor przytrzymaj palcem ekran i gotowe!

Voilà! Powodzenia Instagrammerko!

XXX ?

Gosia @GosiaLammers

PS. Opracuj swoje Instastory z takim tłem, oznacz mnie na Instagramie (@gosialammers) to udostępnie je u siebie!

Jak zrobić jednolite tło w Instagram Story?

Poniżej wyjaśnię Ci jak zrobić jednolite tło w Instagram Story używając tylko narzędzi dostępnych w Instagram Stories (nie musisz pobierać dodatkowych aplikacji).

Otwórz Instagram Story i zrób zdjęcie czegokolwiek. Teraz dotknij palcem funkcji pędzelka w prawym górnym rogu.

W górnym panelu wybierz pierwsze od lewej narzędzie do rysowania.

Teraz na dole ekranu wybierz jeden ze standardowych kolorów, a następnie przytrzymaj palcem tło. Gotowe!

 

Voilà! Powodzenia Instagrammerko!

XXX ?

Gosia @GosiaLammers

PS. Opracuj swoje Instastory z takim tłem, oznacz mnie na Instagramie (@gosialammers) to udostępnie je u siebie!

INTAGRAM

Gdzie dodawać hashtagi na Instagramie?

Hashtagi możesz dodać zarówno w opisie do zdjęcia (pamiętaj o limicie 2200 znaków) jak i w pierwszym komentarzu pod postem. Tak na prawdę nie ma znaczenia gdzie je umieścisz. Niektóre konta umieszczają hashtagi w komentarzu, żeby ukryć użyte hashtagi. 

Zrobiłam krótki research, żeby móc powiedzieć Wam więcej na ten temat. Trafiłam na ciekawe badanie na temat hashtagów przeprowadzone przez Social Insider wraz z Quuu.   

Przeanalizowano 649 895 postów na 6700 kontach różnego formatu. Jak się okazuje większość bo 93,8 % marek na Instagramie umieszcza hashtagi właśnie w opisie. Jaki ma to efekt na nasze działania? To zależy od rozmiaru konta. Przykładowo konta z mniej niż 100.000 obserwatorów mają większe zasięgi, gdy umieszczają hashtagi w opisie. Dopiero z powyżej 100 000 obserwatorów mają lepszy zasięg, gdy umieszczą hashtagi w komentarzu pod postem.

Natomiast na obliczenie współczynnika zaangażowania ma wpływ wiele zmiennych – umiejscowienie hashtagów, liczba hashtagów i rozmiar profilu na Instagramie. Dlatego nie można było wyciągnąć tutaj jednoznacznym wniosków.  

To wszystko są bardzo ciekawe spostrzeżenia, które prowadzą do konkluzji, że najlepiej je poprostu dodawać w opisie do zdjęcia.

Powodzenia Instagramerko!

Rozczytaj się Hashtagi w Insta Story, czyli jak za pomocą Insta Story dotrzeć do większej ilości odbiorców?

WYRÓŻNIONE RELACJE

Wyróżnione Relacje Instagram – limit zdjęć i filmów

Możesz dodać do 100 zdjęć lub filmów do swoich Wyróżnionych Relacji na Instagramie.